میانگین سرعت دانلود گوشی‌های سامسونگ از رقبا بیشتر است

در این مطالعه کره جنوبی با میانگین سرعت ۷۰.۴ مگابیت در ثانیه بالاترین و عراق با ۶.۶ مگابیت در ثانیه کندترین نرخ دریافت داده را به خود اختصاص داده اند. پس از کره نیز کانادا و سنگاپور با میانگین ۶۷.۱ و ۶۵.۴ مگابیت بر ثانیه در رده های دوم و سوم قرار دارند.

OpenSignal برای مقایسه سرعت دانلود گوشی های سامسونگ ، اپل و هواوی سرعت اینترنت 4G را در ۴۰ کشور با هم مقایسه کرده است.

در این مطالعه کره جنوبی با میانگین سرعت ۷۰.۴ مگابیت در ثانیه بالاترین و عراق با ۶.۶ مگابیت در ثانیه کندترین نرخ دریافت داده را به خود اختصاص داده اند. پس از کره نیز کانادا و سنگاپور با میانگین ۶۷.۱ و ۶۵.۴ مگابیت بر ثانیه در رده های دوم و سوم قرار دارند. در این مطالعه به کشورمان اشاره نشده اما همین کمپانی قبلا سرعت دانلود در ایران را ۱۳.۴ مگابیت در ثانیه اعلام کرده بود.

بر اساس این تحقیق که هزاران موبایل در آن شرکت داده شده، گوشی های سامسونگ در شبکه های 4G چهارده کشور دنیا از سرعت دانلود بیشتری نسبت به رقبا برخوردارند. برای مثال در آمریکا و نروژ میانگین نرخ دریافت داده ها برای سامسونگ به ترتیب ۸.۲ مگابیت در ثانیه و ۱۴ مگابیت در ثانیه از آیفون بیشتر است. این فاصله در ژاپن برای گوشی های گلکسی و کمپانی چینی ۲۵ مگابیت در ثانیه برآورد شده که رقم قابل توجهی به نظر می رسد.

از طرف دیگر در امارات و تایوان آیفون عملکرد خیره کننده ای داشته و به ترتیب ۱۴.۷ مگابیت و ۸ مگابیت در ثانیه از سامسونگ سریعتر فایل ها را دانلود می کند. در نیمی از کشورهای مورد مطالعه تفاوت چندان قابل توجهی میان نرخ دانلود داده ها مشاهده نشده و در نتیجه هواوی در هیچ کشوری نتوانسته دو رقیب دیگر را با فاصله ای قابل توجه پشت سر بگذارد.

سرعت اتصال به شبکه در گوشی های هوشمند به سخت افزار و به ویژه مودم به کار رفته در آنها بستگی دارد. در صورتی که موبایل ها را بر این اساس به سه گروه پرچمدار، میان رده و اقتصادی تقسیم کنیم کمپانی کره ای تنها در سطح پرچمدار رتبه اول را از آن خود می کند. جایگاه اول در بخش میان رده ها و گوشی های اقتصادی نیز به ترتیب به اپل و هواوی می رسد.

1 دیدگاه در “میانگین سرعت دانلود گوشی‌های سامسونگ از رقبا بیشتر استافزودن → خودتان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس